Den Země 2022

Dne 22. 4. 2022 jsme vyrazili do Znojma, kde se pro děti pořádal tradiční Den Země. Naši žáci tak měli možnost proholédnout si a ohmatat spoustu zajímavých věcí, které se vážou k přírodě a Zemi obecně – tvorba obnovitelných zdrojů energie (větrná a solární výroba el. energie), sokolnictví, ryby našich řek a rybníků, lesnictví a myslivost, NP Podyjí a mnoho dalšího. Stejně tak si ovšem vyslechli spoustu zajímavých informací od Policie ČR či od myslivců a sokolníka (z Hlubokých Mašůvek) Dominika Holinského. Děkujeme za poutavý výklad!

Nejzajímavější atrakcí ovšem jistě byla lanová dráha, kterou mezi stromy vybudovali stromolezci a kde několik odvážlivců z řad našich žáků překonalo svůj strach a svezlo se ve výšce cca. šesti metrů na vzdálenost kolem dvaceti metrů!

Den jsme si velice užili a těšíme se na další jarní akce!

Mgr. Pavel Čopf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *